top of page

Od ponad 25 lat w różnych formach organizacyjnych zajmujemy się consultingiem, badaniami, szkoleniami, tworzeniem i prowadzeniem różnych form edukacyjnych, a także przygotowaniem dokumentów strategicznych, zarówno dla firm, jak i jednostek samorządu terytorialnego. Opieramy swoją działalność o wartości:

wolności, odpowiedzialności, demokracji i solidarności.

Jesteśmy reprezentantami pokolenia, które zmieniło i zmienia polską rzeczywistość.

Instytut Maxa Webera

rzeczywistość

INSTYTUT TWORZĄ

Małgorzata

Rutkowska

Jerzy Korczak

Stanisław Czaja

Wojciech Tutaj

J.K.png
S_edited.jpg
cv_edited.jpg

Karolina Potasz

K.Drewnicka.png
K.U_edited.jpg
Jerzy-Tutaj_edytowane_edited.jpg

Jerzy Tutaj

Krystian Ulbin

Max Weber, człowiek, który oddziaływał na miliony.

Legenda Uniwersytetu w Heidelbergu. Człowiek, który potrafił dostrzegać mechanizmy, kształtujące naszą rzeczywistość. Autor, wskazujący  na wzajemny wpływ pomiędzy: wartościami, społeczeństwem, a gospodarką. Nauczyciel akademicki, ale przede wszystkim myśliciel. Pokazujący swoim przykładem, że to nie siła, przymus, a właśnie idea jest najtrwalsza i najsilniejsza.

Idea powstania Instytutu Maxa Webera, to koncepcja Wojciecha i Jerzego Tutajów, która została zaakceptowana  przez grupę wybitnych praktyków i akademików z Polski, Niemiec, USA, Danii, Portugalii, Ukrainy i Czech.

PONAD

RESPONDENTÓW UCZESTNICZĄCYCH W BADANIACH

RAPORTÓW

DOKUMENTÓW STRATEGICZNYCH

PONAD

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

INSTYTUT W LICZBACH

Celem Instytutu jest podnoszenie jakości życia społecznego i gospodarczego, poprzez:

1. Edukację wśród wszystkich mieszkańców, instytucji i organizacji

2. Profesjonalizację instytucji oraz podmiotów

3. Systematyczny pomiar postaw, zachowań i decyzji poszczególnych jednostek, organizacji i społeczeństw

4. Rekomendacje i wdrażanie ulepszeń, wspomagających rozwój społeczności lokalnych, samorządowych wspólnot, organizacji pozarządowych oraz wszystkich rodzajów działalności gospodarczej

5. Rozwój myślenia strategicznego na wszystkich poziomach życia człowieka i społeczeństwa

6. Propagowanie działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej

7. Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności w każdym wymiarze

Instytut Maxa Webera opracowuje dokumenty strategiczne dla przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego, prowadzi badania marketingowe i opinii społecznej. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów i szkoleń. Skanuje organizacje i proponuje wprowadzenie kompleksowych ulepszeń. Wskazuje wartość dodaną dla klienta w  badanej organizacji. Realizuje niszowe badania społeczne, dotyczące wspólnot lokalnych. Przeprowadzamy audyty w zakresie innowacji w firmach i JST.

Instytut Maxa Webera jest Spółką z o. o.. Instytut rozpoczął procedurę rejestracji jako ośrodek naukowo – badawczy.

Utworzyliśmy i współprowadzimy  Uniwersytety Trzeciego Wieku na Dolnym Śląsku.